Menu

Wędrujący bibliotekarz

Dla ciekawych świata i książek

Cytat tygodnia

wlkabout15

"Najwspanialszym bagażem, który można przywieść z wakacji jest ten pełen niezwykłych wspomnień..."

Noc bibliotek

wlkabout15

 Noc_Bibliotek_banner

Dla przypomnienia Noc bibliotek to:

- ogólnopolska, wieczorno-nocna impreza promująca czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać

- okazja do niekonwencjonalnego zaprezentowania zbiorów i oferty edukacyjno-kulturalnej oraz poszerzenia grona czytelników

- promocja bibliotek w mediach i na Mapie Nocy Bibliotek

 

W tym roku Noc Bibliotek wypada 4 czerwca. Po raz kolejny biblioteki pokażą nam swoje zakamarki i ciekawostki. Czeka nas sporo atrakcji.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie poleca m.in. escape room. Escape room to wspaniała zabawa dla ludzi, lubiących łamigłówki i zagadki. Sekretne przedmioty, niejasne wskazówki i skomplikowane szyfry mają przybliżyć nas do odnalezienia klucza i opuszczenia pokoju.

Czy odważysz się odkryć sekrety pokoju, z którego w niewyjaśnionych okolicznościach zniknął pisarz? Czy jego chaotyczne notatki doprowadzą cię do wyjścia... czy szaleństwa?

 noc_bibliotek_2016_20160519_1633259549

 

Espace room nie jest jedyną atrakcją, czekającą na gości Nocy Bibliotek (która w tym roku odbędzie się pod hasłem "Przygoda w świecie gier"). W programie przewidziano gry literackie, pojedynek na miecze świetlne czy rozgrywki na konsoli Playstation 3. Dla tych, którzy będą chcieli przypomnieć sobie, jak grało się przed erą smartfonów i tabletów, czeka pokój z dawnymi komputerami i kultowymi grami. 

W trakcie Nocy Bibliotek będzie można również wziąć udział w "Chłopskiej Szkole Biznesu". To dla tych, którzy chcą sprawdzić się w roli kupca, sprzedawcy i dowiedzieć się, czym jest podaż, popyt, spółka handlowa i jak funkcjonuje wymiana handlowa. A na zwycięzcę czeka nagroda.

 Ofertę dla swoich czytelników oraz wszystkich zainteresowanych ma także Krowoderska Biblioteka Publiczna:
 
noc_bibliotek_20161

 

 To tylko dwie propozycje spośród licznej oferty na tę jedyna w roku NOC. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy i przypominamy, że:
 
"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela,
który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."
 
 

© Wędrujący bibliotekarz
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci